Εγκαίνια Ανακαινισμένου Κλειστού Γυμναστηρίου του Ανατόλια

Τα εγκαίνια του ανακαινισμένου Κλειστού Γυμναστηρίου του Ανατόλια πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 19 Νοεμβρίου παρουσία υψηλών προσκεκλημένων όπως ο Αμερικανός Πρόξενος Brian Hoytt Yee, ο Πρόεδρος FIBA Europe κ. Γιώργος Βασιλακόπουλος,  ο Γενικός Γραμματέας της ΕΟΚ κ. Παναγιώτης Τσαγκρώνης, το μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας κ. Κώστας Παρίσης, ο πρώην ομοσπονδιακός προπονητής κ. Ευθύμης Κιουμουρτζόγλου, καθώς και ο Δήμαρχος Πεύκων κ.  Στέλιος Συμεωνίδης .
Τα εγκαίνια τέλεσε ο Υφυπουργός Αθλητισμού κ. Γιάννης Ιωαννίδης, ο οποίος βράβευσε και την ομάδα καλαθοσφαίρισης ΣΑΑΚ Ανατόλια - συμπρωταθλήτρια Ελλάδας 1962.
Επίσης, κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης τιμήθηκε ο Ανδρέας Κατσαρός (αποφοίτος του Κολλεγίου Ανατόλια 2005),  Αργυρός Παραολυμπιονίκης Κολύμβησης στο  Πεκίνο 2008 από το Νομάρχη Θεσσαλονίκης κ. Παναγιώτη Ψωμιάδη.
Η εκδήλωση πλαισιώθηκε  με αγώνες επίδειξης καλαθοσφάιρισης από τις ομάδες:  Κολλεγίου Ανατόλια, American College of Thessaloniki, Ανδρών Συλλόγου Αποφοίτων Αμερικανικού Κολλεγίου Anatolia (Σ.Α.Α.Κ.), Εθνικής Εφήβων Βορείου Ελλάδος, Βετεράνων Αποφοίτων Ανατόλια, Μικτής Βετεράνων Θεσσαλονίκης καθώς και από την επίδειξη tae kwon do από τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Ανατόλια.
ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΒΡΑΒΕΥΟΜΕΝΩΝ ΚΑΤΑ ΣΕΙΡΑ ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ

20  ΠΑΡΙΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
21  ΠΑΡΙΣΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
22  ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΝΙΚΟΣ